V rámci rozvoja finančnej gramotnosti sa naši žiaci vo februári zúčastnili exkurzie v Národnej banke Slovenska v Bratislave. Navštívili výstavu Od koruny k euru, ktorá im priblížila historický vývoj Slovenska od obdobia druhej svetovej vojny až po súčasnosť, ako aj ekonomický vývoj krajín západného bloku.
Žiaci mali možnosť oboznámiť sa s ochrannými prvkami bankoviek, vyskúšať si ich rozpoznávanie a dozvedieť sa množstvo zaujímavých informácií o vývoji meny na Slovensku.
V máji sa žiaci 8. ročníka zúčastnili prednášky o investovaní, počas ktorej sa dozvedeli, ako zodpovedne nakladať s financiami a aké možnosti zhodnocovania peňazí existujú. Žiaci 7. ročníka sa oboznámili s históriou bánk, ich vznikom a významom v každodennom živote.
Zapojili sme sa aj do medzinárodnej iniciatívy Global Money Week, ktorej tohtoročnou témou bolo „Smart Money Talks“ („Rozprávajme sa múdro o peniazoch“). Cieľom tejto kampane je podporovať finančné vzdelávanie mladých ľudí a viesť ich k zodpovednému rozhodovaniu v oblasti financií.
Veríme, že získané vedomosti a skúsenosti pomôžu našim žiakom lepšie sa orientovať vo svete financií a robiť správne finančné rozhodnutia aj v budúcnosti.










